Herkesin derdi Google

Yirminci yüz yıl hastalığı Google

Herkesin derdi Google ile. Google arama motorunda üst sıralarda çıkmak. Yirminci yüz yılın hastalığı olan stress gibi bir çeşit hastalık türü. Sebebi bilinmeyen denemeler sonucunda başarıya ulaşılan bir uğraş türü Google arama moturunda üst sıralara çıkmak.

Üst sıralara yerleşmek için yapılan çalışmaya arama motoru optimizasyonu yani SEO denilmektedir. Google sitesinde belirtilen belli başlı kuralları uyguladıktan sonra ben bunu yaptım ve şu anda üst sıralardayım, beni bu şekilde Google cezalandırarak arama listesinden çıkarttı gibi deneme yanılma yöntemiyle belli başlı yerlere getirme çabasının verdiği sıkıntının adı.

Sıkıntı diyorum çünkü dijital bir işle uğraşıyorsanız haliyle potansiyel müşteri olarak internetten sizin sitenizi bulan insanlar beklenmektedir. Bu sebepten dolayı arama motoru optimizasyonu yapmaya çalışarak Google sitesinde üst sıralarda çıkmayı hedeflemek artık ilk amaç.

Ziyaretçi sizi bir yerlere götüren ilk anahtar

Sitenize ziyaretçi gelirse bir şekilde size fayda sağlayacak demektir. Aslında herkesin derdi Google sitesinin temelinde belki de bu var. Gelen ziyaretçiler ile belki para, belki itibar, belki başarının simgesini kazanmak için Google arama motorunda istenilen seviyeye ulaşma arzusu bu işle az çok uğraşan herkesin kafasında olan bir konu.

Sizin anlayacağınız sıralama değişti.

Üst sıralara gelmenin maddelerini burada sağlamayacağım. Zaten bir php gibi çok fazla uzmanlığım, referans olarak gösterilebileceğim bir sitem yok. Ama bildiğim bir konu var ise ileride muhasebe departmanından önce SEO departmanları açılacak. Önce istenilen website belli bir yere gelmesi sağlanacak sonra artık para sayma makinesi alma zamanı geldi denilip bu yazıyı yazdığım zamanın temel unsunları olan işlemler yapılacak.

Herkes az, çok webmaster olacak

Hırdavat işçisinden, terzisine, inşaat mühendisinden, araba tamircisine sektör farketmeksizin az çok herkes bu işlerle alakalı bilgi sahibi olmaya çalışacak, bir şekilde bu işe girecek. Ülkemizde herkesin az çok fikir sahibi olduğu, tanıdık tanımadık ortamlarda konuşulan spor kadar bir tecrübesi, kendisinde konuşma hakkı olduğunu düşündüğü,

Benim bir websitem var ve ben bununla ilgili şu şekilde birşeyler yapıyorum

gibisinden cümleler duymaya hazırlanmak gerekecek.

Önemli olanın alttakini ezmeden üst sıralara çıkmak. Hepinize bu yolda başarılar.

Bul beni Google.

Paylaş: